Rendez-vous à la française na VŠE

V rámci inovačního týdne na VŠE proběhl za spoluorganizace Eventového centra VŠE, katedry románských jazyků či IFTG projekt Rendez-vous à la française. Akce se uskutečnila 30. 3. 2023 a podílelo se na ni nejen francouzské velvyslanectví formou přednášky, kterou vedl pan velvyslanec Alexis Dutertre na téma „Francie – země inovací“, ale též 14 francouzských firem a jiných institucí, které se účastnily prostřednictvím svých stánků či workshopů směřovaných ke studentům.

Program samotné akce byl zahájen v 9:00 úvodní přednáškou pana velvyslance, která byla následována prezentací paní Dity Pasquier, jakožto ředitelky privátního bankovnictví KB. Od 10:30 poté v Atriu RB probíhala souběžně výstava stánků zúčastněných firem s workshopy. Od 12:00 zde byl též k dispozici bufet s občerstvení pro studenty ve francouzském stylu.

Na akci dorazilo mnoho pozvaných středoškolských studentů a až 200 účastníků z řad studentů VŠE, kteří tak získali možnost přiblížit se francouzské kultuře, nabýt cenné znalosti z kariérního světa či získat kontakty a pracovní nabídky od vystavujících firem.