Rektorský sportovní den – Souboj fakult vyhrála FM

Ve středu 27. dubna se uskutečnil Rektorský sportovní den, který si pro studenty, absolventy i zaměstnance VŠE připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu společně s Eventovým centrem VŠE. Během Rektorského sportovního dne se mohli všichni účastnit mnoha sportovních aktivit, mezi které patřily např.:

• turnaje ve fotbalu a basketbalu odehrávající se v areálu kolejí Jarov,
  • volejbalový, florbalový a tenisový turnaj konající se na Třebešíně,
  • vycházka pražskými lesoparky,
  • a pro ty nejodvážnější bylo připravené i sjezd řeky Sázavy.

Rektorský sportovní den vyvrcholil v areálu kolejí Jarov, kde se uskutečnil zároveň první ročník Souboje fakult. Akci významně podpořily koleje Jarov (SÚZ). Zúčastnilo se ho více než tisíc lidí ze všech fakult, kteří společně soutěžili o putovní Pohár rektora. Souboj fakult vyhrála Fakulta managmentu a stala se tak prvním držitelem tohoto poháru.  Body fakult byly násobeny koeficientem odvozeným od počtu studentů fakulty, tak aby byl souboj férový.

Součástí souboje byly zábavné soutěže, které si na Jarově mohl vyzkoušet každý návštěvník akce. Patřily – super softbal, crazy chůdy, NHL test – střelba na branku, lasergame – biatlon a krátká orientační hra zvaná „Píchač”.

Kromě malých soutěží se uskutečnily i tři velké soutěže přímo před podiem vítěz bral 150 bodů pro svou fakultu druhý 100 a třetí 50.

• Knock in a nail – souboj reprezentantů fakult v mrštnosti a zatloukání hřebíků – zvítězila NF
  • Bring sally up – klikování kluků i holek do rytmu, aneb kdo vydrží nejdéle vyhraje – nejleší slečna z FM a nejlepší kluk z FPH
  • Atlas powerlifting – souboj největších fakultních siláků v přehazování břemene – vítězem silák z FFÚ

Od 16:00 hrál Dj Diplomatiq, kterého po 18:00 doplnila svým skvělým setem kapela Jokers. Obě hudební vystoupení uskutečnili absolventi VŠE.

Občerstvení, další sportovní aktivity a dárky do soutěže připravili partneři naší akce: Decathlon, Bowling Radava, Staropramen, Uniqway a Adidas Runners.

Akce se vydařila a můžete se těšit příští rok na pokračování Souboje fakult i další novinky: Chystáme fatboy chill out zone, fotokoutek, afterparty, beerpong contest a mnoho dalšího. Gratulujeme Fakultě managementu k letošnímu vítězství a věříme, že ostatní fakulty se nenechají zahanbit a příště se pokusí putovní pohár letošnímu vítězi vzít.

• Autor: Pavel Kolesár