Ze života na VŠE aneb letní semestr zahájen!

Více jak měsíc letního semestru 2023/2024 je za námi a my bychom vám rádi připomněli, co se na Vysoké škole ekonomické v Praze odehrálo. 

Druhá polovina akademického roku byla odstartována přednáškou od Klubu investorů, která nesla název: „Dluh USA: Blíží se katastrofa?”. Hlavním hostem byl tentokrát Lukáš Kovanda z Trinity Bank, který byl v letech 2020 až 2022 členem Národní ekonomické rady vlády. V následujících dvou týdnech pořádal Klub investorů ještě dvě další přednášky. První z nich byla uspořádána ve spolupráci s Andrejem Kiskou ze společnosti Credo Ventures a byla věnována tématu – Jak najít business nápad na jednorožce? A jak do něj zainvestovat? V rámci své poslední přednášky se Klub investorů zaměřil na investování rychle rostoucích firem. Hlavním hostem byl Radovan Nesrsta ze společnosti Orbit Capital. Více informací o plánových akcích se dozvíte na Facebooku (Klub investorů) a na webových stránkách. 

Dalším studentským spolkem, který již od začátku semestru pořádá akce určené pro ty, které zajímá cestování a objevování nových míst, je Klub cestovatelů VŠE. Letní semestr odstartoval panelovou diskuzí s názvem: „Erasmus očima Klubu cestovatelů VŠE vol. 4″. Během této panelové diskuze měli účastníci skvělou příležitost zjistit užitečné informace o výměnných pobytech v zahraničí a inspirovat se zkušenostmi studentů, kteří se Erasmu účastnili. Kromě této akce uspořádal Klub cestovatelů VŠE také interaktivní přednášku na téma: „Island – ostrov vodopádů, sopek a elfů”. Studenti se tak mohli například dozvědět, proč si Islanďané myslí, že elfové existují, a jak se žije v zemi bez armády? Pro bližší informace zavítejte na jejich Facebook (Klub cestovatelů VŠE). 

Pozadu nezůstal ani Prague Banking Club, který zorganizoval přednášku na téma složitosti řízení bank v globálním měřítku. Hlavním hostem byl Zdeněk Turek, který v New Yorku působí jako CRO jedné z největších bank na světě. Během této akce se účastníci mohli také dozvědět mnoho užitečných informací o kariérním rozvoji, výzvách a příležitostech ve finančním sektoru. Více informací naleznete na Facebooku (Prague Banking Club). 

Kromě výše zmíněných akcí se konala také panelová diskuze Finančního a bankéřského klubu FinBank. Debata byla zaměřena na hlubší porozumění platebním systémům a jejich vývoji v rámci Evropské unie. Hlavními hosty byl český europoslanec a bývalý student VŠE Ing. Ondřej Kovařík a odborník v oblasti platebních služeb Ing. Tomáš Hládek. Více informací o plánových akcích se dozvíte na Instagramu (finbank_vse). 

V neposlední řadě pořádal dva eventy i Junior Diplomat Initiative. Prvním z nich byla debata s názvem: „Ve stínu konfliktu: Dva roky války na Ukrajině” a s hlavním hostem v podobě Ondřeje Wágnera, člena delegace Evropské unie na Ukrajině. Druhou akcí byla diskuze na téma: “Beyond the Ice: Debating the Arctic´s Frozen Future”. Mezi hlavními hosty byla H. E. Emily McLaughlin, kanadská velvyslankyně v ČR, a H. E. Søren Kelstrup, dánský velvyslanec v ČR. Více informací naleznete na Facebooku (Junior Diplomat Initiative) a Instagramu (juniordiplomatinitiative). 

Mnoho studentských akcí uspořádal také studentský spolek 4FIS. Jednou z těchto eventů byl i zábavný Pubquiz, který se konal v Akademickém klubu VŠE. Pubquiz od spolku 4FIS se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze koná pravidelně, pokud byste o něj či o více akcí 4FIS měli zájem, sledujte jejich Instagram (4fisclub). 

Ve spolupráci velkého počtu studentských spolků na VŠE vznikly také poslední dva eventy, které jistě stojí za zmínku. Prvním z nich byla dlouho připravovaná AI Konference 2024, která byla vytvořena spojením 5 studentských spolků (4FIS, Klub přátel účetnictví, Klub mladých manažerů, Klub investorů a Prague Banking Club). Jednalo se o tři dny plné inspirace, nových znalostí a příležitostí z oblasti AI a technologií. Druhým eventem byl Swap oblečení a knih na VŠE, který byl zorganizován ve spolupráci spolků a organizací jako Studujeme FPH, CEMS Club Prague, Klubu mladých manažerů, OIKOS a Dressibly. 

Akcí na Vysoké škole ekonomické v Praze se koná skutečně mnoho, proto nezapomeňte sledovat náš Instagram @ec_vse, ať jste v obraze.