VŠE hostila 166. zasedání Pléna České konference rektorů

Eventové centrum na Vysoké škole ekonomické v Praze 2. a 3. června 2022 organizovalo a uskutečnilo zasedání Pléna České konference rektorů (ČKR) a zároveň také Společné zasedání se Slovenskou rektorskou konferencí (SRK). VŠE tak přivítala třicet sedm rektorů a rektorek českých veřejných, státních i soukromých vysokých škol a dvacet dva ze Slovenska. V rámci programu vystoupil také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík. Mezi hosty patřil též Ivan Barančík, předseda Národního akreditačního úřadu nebo Martin Smolek, náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární.

ČKR se během zasedání věnovala tématům jako opatření, která usnadní českým vysokým školám pomoc ukrajinským studentům a Ukrajině, aktuální problematice českého vysokého školství (financování vysokých škol, vízová politika) či možnostem studia zahraničních studentů.