Reprezentační ples VŠE 2023

Ti, kteří včera zavítali do Paláce Lucerna, se s námi mohli přenést zpátky do 20. let minulého století a zažít tak jeden z těch neuvěřitelných Long Islandských večírků jako z dob Velkého Gatsbyho. Opět se totiž konal náš Reprezentační ples VŠE. Letošní ročník byl však daleko významnější. Nejenže se jednalo o jeden z největších plesů v celé Evropě, ale také o ples pořádaný k výročí 70 let Vysoké školy ekonomické v Praze.

Celý večer byl zahájen úvodním slovem pana rektora Petra Dvořáka, který na ples dorazil společně se svou chotí. Vzápětí se všichni mohli nechat okouzlit známou melodií „Piráti z Karibiku” v podání Orchestru VŠE.  

V první polovině Plesu VŠE došlo na vyhlášení vítězů jak Studentské ankety Sportovec VŠE, tak samotné kategorie Sportovec VŠE. Absolutním vítězem se stal David Schweiner, který je v současné době mistr světa v beach volejbalu. Na druhém a třetím místě skončily Gabriela Satková (kanoistika) a Eliška Hálová (basketbal).

Během večera byli také představeni vítězi letošního ročníku Talentu VŠE. Na prvním místě se umístil Augustin Kužela, který zahrál a zazpíval píseň „Unchained Melody“ od Elvise Presleyeho. Na čestném druhém místě skončil Robin Curtis se svojí odvážnou akrobatickou show a hned za ním Fernando Hérnandez, který zpíval píseň „When I Was Your Man“ od Bruno Marse. Dalšími talenty včerejšího večera byli zpěvačka Alica Urcikánová, která obsadila 4. místo, a tanečník latinskoamerických tanců Ondřej Vokurka, který se společně se svou taneční partnerkou Eliškou Hřebíčkovou umístil na 5. místě. 

Celým protančeným večerem provázel naše účastníky Big band Vladislava Brože a přímo o půlnoci jsme se, i díky pomoci pana rektora, mohli stát svědky Půlnočního překvapení, které si připravila VŠE CREW. 

Návštěvníci si tak skutečně užili fantastický večer plný hudby, tance a zábavy, a to jak na parketu Velkého sálu, tak i v prostorách Lucerna Music Baru. Na své si tak přišli nejen milovníci společenských tanců, ale i ti, kteří se více těšili na následnou afterparty. Otevřena byla i art deco restaurace přímo v Lucerně, kam  byla možnost skočit si na něco dobrého k jídlu. 

Fotografie z plesu naleznete již nyní na tomto odkazu. A podívat se můžete i na Aftermovie z celého večera.

Věříme, že jste si včerejší divoká dvacátá léta užili společně s námi a těšíme se opět za rok na viděnou.