Orientation Week ZS 2022/2023

V pondělí 12. září 2022 byl zahájen tradiční Orientation Week pro všechny zahraniční studenty, kteří se rozhodli pro studium na VŠE v anglickém jazyce od následujícího semestru. Akce byla pořádaná Eventovým centrem VŠE ve spolupráci s Oddělením zahraničních styků VŠE.

V rámci programu měli studenti možnost zúčastnit se uvítacího ceremoniálu ve Vencovského aule, jehož součástí bylo seznámení se se školou a Prahou. Druhou částí Welcome Ceremony bylo vystoupení folklorního souboru VŠE Gaudeamus. Dále zde také proběhly lekce s názvem Culture Shock Lecture, kde studenti měli možnost seznámit se s jinými kulturními zvyky. V Likešově aule probíhaly lekce základů českého jazyka. Souběžně s lekcemi vznikla v Akademickém klubu tzv. ChillOut zóna, která se stala zónou odpočinku, zábavy, kde se studenti mohli potkávat, vzájemně se poznávat a hrát různé společenské hry. Celý program byl zakončen v pátek týmovou hrou, během které studenti, rozděleni do několika týmů, plnili různé úkoly po celém areálu školy, čímž se se školními prostory důvěrněji seznámili.