Mezinárodní den univerzitního sportu

V pátek 17. září se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze konala akce u příležitosti Mezinárodního dne univerzitního sportu, který organizovala VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum – organizační složka Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Akce se účastnilo 21 vysokých škol a více něž 200 studentů zapojených do stipendijního programu UNIS, který má za cíl podpořit duální kariéru vysokoškolských sportovců. U slavnostního zahájení celé akce nechyběl ministr školství Ing. Robert Plaga, PhD. ani rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc. Moderátorem celé akce byl úspěšný krasobruslař Bc. Tomáš Verner a mezi přednášejícími působil mimo jiné známý kouč a stratég Ing. Jan Mühlfeit.

V atriu Rajské budovy VŠE probíhal veletrh, na kterém jednotlivé vysoké školy představovaly své programy pro talentované studenty ze sportovních gymnázií.  V rámci doprovodného programu se v posluchárnách RB 101 a RB 207 až RB 213 konaly přednášky na téma sportu, psychologie a práce s médii.

Eventové centrum pro tuto akci zajistilo potřebné personální kapacity, pomohlo organizátorům s naplánováním realizace a přispělo k hladkému průběhu celého eventu.

Věříme, že se se zástupci VICTORIA VSC brzy opět uvidíme, a to u příležitosti dalších akcí.