Diskuze s Robertou Metsolovou

Ve středu 14. února 2024 zorganizovalo Eventové centrum VŠE setkání s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolovou. Na organizaci tohoto eventu s názvem „Rozhodujeme společně: Jakou Evropu chceme?“ se podílela i kancelář Evropského parlamentu v ČR.

Hned po svém příjezdu byla předsedkyně slavnostně přivítána rektorem a vedením Vysoké školy ekonomické v Praze. Samotná akce byla zahájena úvodní slovem Jarolíma Antala, moderátora debaty.

Tato výjimečná diskuze umožnila nejen studentům a zaměstnancům Vysoké školy ekonomické v Praze dozvědět se mnoho zajímavých myšlenek samotné předsedkyně jedné z hlavních institucí Evropské unie. V průběhu debaty měli návštěvníci také příležitost pokládat předsedkyni EP otázky, a to přímo z publika nebo přes aplikaci Sli.do.

Po skončení diskuze proběhlo neplánované focení se studenty a rozhovor s veřejně známým influencerem Kovym.

Diskuze s předsedkyní EP měla především vyzdvihnout důležitost zapojení mladé generace do dění v Evropské unii a motivovat studenty, aby využili svůj hlas v blížících se volbách do Evropského parlamentu.

Debata probíhala v anglickém jazyce a byla vysílána v přímém přenosu.

Eventové centrum VŠE děkuje za příležitost zorganizovat event, který propojuje studenty s Evropskou unií a který upevňuje dobré vztahy institucí EU s Vysokou školou ekonomickou v Praze.